معلم نمونه

درباره شهید علیرضا رابعی به روایت خانم رحیمی؛ همسر شهید

آرام بود و مهربان. زیاد حرف نمی زد.

وقتی شهید شد، تازه شناختیمش. تازه با حرف هایی که اولیای مدرسه و معلم ها می زدند، فهمیدیم که بوده و چه کرده.

همیشه در برنامه های روزانه اش، ساعتی را به خانواده اختصاص می داد. خودش شاید خسته می شد، اما خستگی را از تن ما به در می کرد.

***

علی رضا قصد کرده بود پیش از شروع جنگ به سربازی برود. پدرش گفت: تو تنها پسر مایی. من هم که سن و سالی ازم گذشته. بیا و منصرف شو. برایت کفالت گرفته ام.

فایده نداشت. هرچه اصرار کرد، علیرضا قبول نکرد. می گفت: پدر من، سربازی وظیفه شرعی و عبادی من است. باید بعضی از فنون را یاد بگیرم و برای انقلاب آنها را به کار گیرم.

***

خدمت سربازی اش که تمام شد، دنبال شغل مناسبی بود. پدر مرحومش چند شغل پر درآمد به او پیشنهاد داد ولی هیچکدام را نپذیرفت. می گفت: من باید شغلی داشته باشم که بتوانم بیشتر به مردم خدمت کنم.

چشمش دنبال معلمی بود. می گفت: شغل انبیاء است. درست است که درآمدش کم است اما معنویتش بیشتر است. فرزندان آینده اسلام را تربیت می کنیم.

خلاصه ۲ سال در روستایی به نام مرادآباد همراه با دوستش مشغول خدمت شد. لذت درس دادن به کودکان محروم روستا تمام سختی های راه طولانی را از یادش برده بود. تا اینکه از سوی آموزش و پرورش او رابه عنوان مدیر دبستان شهید سالاری انتخاب کردند.

مدیر هم که شد، فرقی به حالش نکرد. هیچ وقت به عنوان مدیر خودش را بالاتر از دیگران نمی دید. به دانش آموزانش احترام می گذاشت و حتی در سلام کردن به آنها پیشی می گرفت. به مشکلاتشان رسیدگی می کرد.

وقتی خبر شهادتش در مدرسه پیچید، مدرسه شد ماتم کده و دانش آموزان غم زده شدند.

سایر شهدا

دسته‌بندی نشده

شهید …

شهدا

شهید محمدرضا محمودی تفرشی

نام: محمدرضا نام خانوادگی: محمودی تفرشی نام مادر: فاطمه نام پدر: حسن تاریخ تولد: ۱۳۴۸/۱۲/۲۵ محل تولد: تهران وضعیت تاهل: مجرد میزان تحصیلات: اول متوسطه (علوم تجربی) سن: ۱۷ سال تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۲/۱۲ محل

شهدا

شهید تقی (اکبر) احمدیان هریس

نام: تقی (اکبر) نام خانوادگی: احمدیان هریس نام مادر: ریحانه نام پدر: احمد تاریخ تولد: ۱۳۴۷/۴/۳ محل تولد: ری وضعیت تاهل: مجرد میزان تحصیلات: ابتدایی سن: ۲۱ سال تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۴/۱۰ محل شهادت: مهران عملیات: کربلای

شهدا

شهید داود اسلامی نسب

نام: داود نام خانوادگی: اسلامی نسب نام مادر: عصمت نام پدر: صفر تاریخ تولد: ۱۳۴۶/۱۰/۹ محل تولد: ری وضعیت تاهل: مجرد میزان تحصیلات: اول دبیرستان (برق) سن: ۱۹ سال تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۴/۱۹ محل شهادت: مهران

خانهدسته‌هاحساب کاربریسبد خرید
جستجو کردن