ستاره‌ای درخشان در لشکر ۱۰ سیدالشهدا علیه السلام

محمد باقر رزمجومین:

ناوتیپ فرات با توجه نیاز دفاع مقدس به نیروهای ورزیده آبی خاکی با رده ناو گردان فرات با فرماندهی دلاور مرد جبهه ها، حاج عبدالوهاب امیر در قالب ۳ گروهان راه اندازی شد ، حضور قدرتمند رزمندگان گردان فرات در مناطق مختلف جنگی که بنوعی با عوارض آبی مانند سدها ، دریاچه ها که نیاز به عبور رزمندگان عملیاتی یا وسایل پشتیبانی موجب فتوحات ارزشمندی شد تا جاییکه در سال ۱۳۶۷ با ارتقاء از گردان به ناو تیپ افتخارات بسیاری را برای میهن اسلامیمان به ارمغان آورد .


*تربیت و استفاده از غواصان رزمی زبده در عملیاتها
*تربیت و بکارگیری از سکانداران برای قایق های سبک و نیمه سنگین پشتیبانی و قایق های تندرو
*تربیت و بهرگیری از نیروهای ورزیده آبی خاکی برای فتح هر منطقه صعب العبور

از جمله کارهای رزمندگان ناو تیپ فرات بود .


تقدیم شهدای ارزشمندی مانند شهید ناصر رضیئی ، داوود صمیمی ، حسین پورقلاتی ؛ یحیی نظری ، دوستعلی کیاحیرتی و دهها شهید دیگر ؛ این تیپ را مانند ستاره ای درخشان در لشگر نیروی مخصوص ۱۰ سیدالشهدا (ع) نمایان کرده بود.

یاد و خاطرات شهدای تیپ فرات و همه شهدای والامقام میهنمان گرامی باد.

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
یزدان از عملیات لشکر
یزدان از عملیات لشکر
11 ماه پیش

این یگان در شهریور سال۶۶ به تیپ ارتقاء یافت. می‌شود گفت اولین تیپی که در لشکر۱۰ حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام سازمان یافت، تیپ فرات بود باگردانهای نوح نبی دریایی، یونس غواصی، حضرت ابوالفضل آبی و خاکی. بعد از تیپ فرات، تشکیل تیپ نینوا بود. ادوات با گردان‌های سیف و صف و بریر. بعد تیپ کربلا با گردانهای المهدی و علی اصغر. سال۶۷ تیپ حضرت زهرا سلام الله علیه با گردانهای امام حسین امام حسن و حضرت زینب. تشکیل شد بعد تیپ یکم ثارالله با گردانهای حضرت قاسم و زهیر و حر و تیپ دوم عاشورا با گردان حضرت علی اکبر و… ادامه مطلب »

ناشناس
ناشناس
11 ماه پیش

قبل از عملیات نصر۴ یعنی در تیرماه ۶۶ سازماندهی تیپ در لشگر شروع شد و حاج خادم فرمانده تیپ کربلا بود و شهید زینال حسینی فرمانده تخریب با حفظ سمت جانشین ایشون بودند…تا سال ۶۷ که عملیات بیت المقدس ۴ شد کسی توی لشگر از نام تیپ استفاده نمیکرد و میگفتند یگان دریایی…

2
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx