موکب بیت العباس

رزمندگان گردان حضرت قمر بنی هاشم (ع) جهت پذیرایی از زائرین اربعین حسینی در موکب بیت العباس عمود ۷۵۷ مستقر شدند.

در این موکب، از زائرین با انواع دمنوش‌های گیاهی، چای و شربت پذیرایی می‌شود. پخت نان برای زائرین، از دیگر خدماتی است که در این موکب ارائه می‌شود.

برای رفع خستگی زائرین، امکان استراحت، استحمام و حتی ماساژ طب‌سنتی‌ نیز پیش‌بینی شده است.

برپایی‌ نماز جماعت‌ و مدیحه‌سرایی، برنامه‌های فرهنگی موکب بیت العباس برای زائرین اباعبدالله الحسین (ع) می‌باشد.

۲ دیدگاه‌

  1. مجتبی زرگر گفت:

    با سلام بر شهدای هشت سال دفاع مقدس خصوصا شهدای گردان حضرت قمر بنی هاشم لشگر ۱۰ سیدالشهدا. این منم مجتبی زرگر تعاون گردان در عملیات والفجر ۸ که با سختی فراوان در زیر بمباران شدید اردوگاه کوثر مدارک بچه های گردان را از نابودشدن حفظ کردم و به گندمزار کنار اردوگاه بردیم و جای آن را تنها من و ولی عبداللهی می‌دانستیم. البته بعد از انتقال مدارک به کمک مجروحین شتافتیم که بشدت مجروح شدیم و در نقاهتگاه امام حسین سرابی ابادان حاج فضلی برای کسب اطلاعات مدارک به سراغشان آمد و در بیهوشی و باهوشی مکان مدارک را گفتم و قول داد که حتما به دیدارم خواهد آمد. آن زمان ۱۸ ساله بودم و مشتاق دیدار حاجی ولی از آن زمان سالها میگذره و ۵۶ ساله شدم ولی حاجی نیومد که نیومد. امسال موکبتان عمود چنده؟ من هرساله به لطف امام حسین توفیق پیاده روی پیدا میکنم الهی که امسال هم مورد عنایتش قرار بگیرم….

  2. مجتبی زرگر گفت:

    خیلی سخت بود وقتی ادمهای خدایی را با تحویل گرفتن دارایی‌های دنیویشون به حجله خون راهسپار میکردیم و سخت‌تر اینکه مقابل نامشان در دفتر لیست اسامی با قرمرچز مینوشتیم شهید و روی گونی لوازماتشان رنگ قرمز نقش می بست. درد تعاون اگر به اندازه فرمانده گردان و دسته نباشه کمتر نیست… شهدا به رسم رفاقت دعایم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *