لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) صاحب خانه می‌شود!

سردار اسلامی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز، در نشست بررسی عملکرد مجمع رزمندگان لشکر ۱۰ سیدالشهدا علیه السلام در احداث باغ موزه دفاع مقدس استان البرز، گزارش روند پیشرفت پروژه را برای مهمانان و اعضای مجمع ارائه نمودند.

این پروژه که با عنوان «مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان البرز» نام گزاری شده، با بهره گیری از تجارب ۸ استان دیگری که اقدام به راه اندازی باغ موزه نموده‌اند، طراحی شده و از مشورت مشاوران خارجی نیز استفاده نموده است. ۵۳ هزار متر گودبرداری، گویای حجم پروژه‌ای است که مسجد جامع خرمشهر و منطقه عملیاتی کربلای ۵ را در خود خواهد دید.

سردار اسلامی باغ موزه دفاع مقدس استان البرز را مقر لشکر ۱۰ سیدالشهدا علیه السلام دانست که باید پرچم لشکر در آن برافراشته شود. ایشان از همه رزمندگان لشکر ۱۰ سیدالشهدا علیه السلام درخواست کرد تا ضمن مشارکت در احداث این پروژه عظیم، گنجینه خاطرات خود را به باغ موزه بسپارند تا همگان از آن‌ها بهره مند شود.

پیش بینی می‌شود «باغ موزه دفاع مقدس استان البرز» تا سال ۱۴۰۲ آماده بهره برداری شود؛ اگرچه شرایط جاری کشور، این پروژه را با وقفه‌ی مقطعی مواجه ساخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *