شهید پرویز جمشیدی

شهید پرویز جمشیدی

نام مستعار: حمید

نام پدر : صدرالله

نام مادر : کلثوم

تاریخ تولد : ۲۳ اسفند ۱۳۴۵

محل تولد : کرج

سن : ۲۱

تحصیلات : دانشجو

وضعیت تاهل : مجرد

تاریخ شهادت: ۲۱/فروردین/۱۳۶۶

محل شهادت : شلمچه

گردان: حضرت زینب (س)

عملیات: کربلای ۸

مزار: کرج –  امام زاده محمد

بازتولید(جمع آوری اینترنتی و فضای مجازی)

 

وصیت‌نامه مهندس شهید پرویز جمشیدی

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و درود بی پایان به امام عصر (عج) که تمام عالم بشریت در انتظار فرج اوست و با سلام خدمت امام بزرگوارمان که مانند کوهی استوار در مقابل طوفان ایستاده است و با سلام خدمت مومنان و متقین که هر لحظه برای اسلام کوشش می کنند و با سلام خدمت پدران و مادران که ایثارگرانه افرادی را برای جامعه اسلام تربیت می کنند.

می خواهم چنین سخن آغاز نمایم و به نصیحت لب باز کنم زیرا که به قولی در گفتن اثری است که در نگفتن نیست.

البته برای گفتن مطلب زیاد است ولی گوینده نیز باید لیاقت داشته باشد و بتواند از دل بگوید که بر دل شنونده نشیند من که خود را لایق این امر نمی دانم ولی چه باید کرد که امر پیامبر خداست که وصیت کنید اقوام و دوستانتان را. من نیز به این امر لبیک گفته و چند کلامی برایتان می نگارم باشد که روشنگر راه رهروان حق باشد هرچند که خود به بیراهه رفته ام.

سخن اول را با کلامی آغاز می کنم که اول باید پاسخگو باشم لااله الا الله یعنی هیچ چیز از لحاظ مادی نیست که لایق پرستش باشد و دیگر یکی است خدا و نمی تواند شریک داشته باشد که در آن صورت ناقص بود.

و دیگر عادل است خدا و امیدوارم که خدا باعدل خود مرا به پای محاکمه نکشاند زیرا به اندازه جوی خیر در این کوله بارم نیست.

می خواهم شما را به چند نکته یادآور شوم: اول اینکه روزی است که روز وحشت است روز بپا خاستن و آن رستاخیز است که به حساب تک تکمان می رسند چه بهتر که ما خود به حساب خود برسیم قبل از اینکه خداوند به حسابمان برسد.

دیگر اینکه انسان باید همیشه به یاد مرگ باشد این واژه ای که انسان از آن وحشت دارد و خیال می کند که مرگ فناست ولی بگویم برای افراد با ایمان مرگ:

دانی که چیست دولت، دیدار یار دیدن     در کوی او گدایی، بر خسروی گزیدن

که منظور این است، مرگ اول یافتن دولت و بزرگی است. امید که ما از این گروه باشیم.

یک حدیث نیز مستقیماً از امام صادق(ع) از کتابی می نویسم و به پایان می برم: بالاترین و مهمترین توصیه ها این است که هرگز پروردگار متعال را فراموش نکرده و پیوسته متوجه و متذکر او بوده و در همه حال بندگی و اطاعت او را بجای آوری. و مراقب باش که در اثر نعمتها و الطافی که از جانب خداوند متعال شامل تو می شود مغرور و فریفته نگردی و همیشه سپاسگزار و شاکر بوده و از نعمتهای او حسن استفاده کن و از زیر سایه عظمت جلال و رحمت او بیرون مشو و با سوء عمل خود را مبغوض درگاه الهی قرار مده تا موجب سرگردانی و گمراهی و هلاکت تو گردد اگر چه در این راه ابتلا و گرفتاری و ناراحتی و انواع اندوه ها به تو برسد.

متوجه باش که ابتلائاتی که ساخته تو نبوده و از جانب الهی می رسد همیشه قرین با کرامت و موجب قرب و نورانیت و جلب رضای پروردگار متعال خواهد بود اگر چه فاصله ای پیدا کند و چقدر آثار عظیم و رحمت های فراوانی در بردارد این رقم از ابتلائات و تا چه اندازه موجبات توفیق و سعادت انسان را فراهم می کند.

وصیت شخصی:

مالی که ندارم و اگر هم دارم طبق موازین اسلام عمل کنید و چون ثلث آن در اختیار من است می گویم که این ثلث را برای ساختن مسجدی بدهید و مرا نیز در امامزاده محمد حصارک دفن کنید.

از پدر و مادر و همه می خواهم که مرا حلال کنند و اگر می توانند هر هفته به سر خاکم بیایند.

بازتولید(جمع آوری اینترنتی و فضای مجازی)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر شهدا

درباره شهید

مادر مژده بده

درباره شهید سید آیت الله طبائی عقدائی به روایت مادر شهید شبهای جمعه که می شد، سید معمولا می رفت تهران تا در مراسم دعای

درباره شهید

“روح خدا” در “راه خدا”

وقتی وصیتنامه های شهدا را تورق می‌کنیم، درمی‌یابیم که بیشتر آنها گفته اند: امام را تنها نگذارید آری شهدا عاشق امام خمینی بودند و گویی

درباره شهید

محمد؟ یا اسلام محمد؟

درباره شهید سید آیت الله طبایی عقدایی به روایت پدر شهید پسرم در جبهه بود که پسرش به دنیا آمد. وقتی برگشت، خودش اسم “محمد”

درباره شهید

نشانۀ خدا

درباره شهید سید آیت الله طبایی عقدایی به روایت پدر شهید خدا او را در ماه رمضان، ماه مهمانی خودش به ما داد. او برای

خانهدسته‌هاحساب کاربریسبد خرید
جستجو کردن