شهید نادر خیراله زاده

نام: نادر

نام خانوادگی: خیراله زاده

نام مادر: شاه بیگم

نام پدر: حسن

تاریخ تولد: ۱۳۴۲/۵/۱

محل تولد: تهران 

وضعیت تاهل: مجرد

میزان تحصیلات: دیپلم ریاضی

سن: ۲۴ سال

تاریخ شهادت: ۱۳۶۶/۱/۱۹

محل شهادت: شلمچه

عملیات: کربلای۸

گردان: زهیر

یگان خدمتی: لشکر ۱۰ سیدالشهدا علیه‌السلام

مزار: تهران، بهشت زهرا قطعه۲۹، ردیف۹۵، شماره ۱۶۲

  • هیچگاه دروغ نمی گفت حتی اگر به ضررش تمام می شد.
  • اگر کسی در خانه غیبت می کرد، متواضعانه و دوستانه او را نهی می نمود. اگر هم می دید حرفش بی تاثیر است، طوری که کسی نرنجد مجلس را ترک می کرد.
  • کارهایش را خودش انجام می داد و باری به دوش دیگران نمی گذاشد. مثلا اگر پارچ آبی آنطرف سفره بود، از کسی تقاضای آب نمی کرد، خودش با متانت برمی خواست و پارچ آب را برمی داشت.
  • هیچگاه با صدای بلند نمی خندید و همیشه تبسم بر لب داشت.
  • کوچکترین کارهایش را هم برای خوشنودی خداوند انجام می داد.
  • با اینکه معلم قرآن بود ولی خانواده اش از این موضوع اطلاع نداشتند. بسیار متواضع و فروتن بود و به بزرگترها احترام فوق العاده ای می گذاشت.
  • در مهمانیها سعی می کرد بیشتر با کودکان و افراد مسن خانواده صحبت کند تا رضایت آنان را جلب نماید.

فرازهایی از وصیتنامه شهید نادر خیرالله زاده:

... اى بندگان خوب الله ! باید خداى بزرگ و رحمان و رحیم را شکر کرد که بر ما منت گذاشت و ما را توسط رهبر عزیز و یارانش ، از آن زندگى ضلالت بار و ننگین نجات داد و ما را به طرف نور یعنى زندگى واقعى و آزاد از هر زور و ستم هدایت کرد. زمانى که با ارزشترین چیزهاى ما یعنى مکتب و جان و مال و ناموس ما مورد تجاوز و بى احترامى انسانهاى نادان و داناى ظالم و دور شده از الله قرار گرفته بود ولکن به حمدالله بعد از پیروزى انقلاب اسلامى و توجه خدا به ما مکتب و جان و ناموس و مال ما حفظ و در پرتو عدالت قرار گرفت و این انقلاب باعث هدایت انسانها به سوى الله شد از جمله ما جوانان ، که اگر انقلاب نمى شد معلوم نبود که الان به چه ضلالتها و گمراهى ها کشیده شده بودیم

و شما اى خانواده هاى شهدا !

خدا را شکر کنید که این انقلاب به وجود آمد و فرزندانتان را در این راه که راه اسلام است هدیه کردید. شماسربلند و قابل احترام هستید زیرا که اطاعت خدا و رسول خدا را نمودید .

اى بندگان خدا !

سعى کنید تا آنجایى که مى توانید گول این دو سه روز دنیا را نخورید و پیرو دستورات شیطان قرار نگیرید و این قدر حرفهایى که باعث تضعیف انقلاب مى شود را به زبان نیاورید و شایعه نکنید ، حداقل تا اندازه اى آگاه شوید و بترسیم از الله و از روزى که مى خواهند از ما حساب بکشند و روزى که همه از یکدیگر فرار مى کنند و کسى کس دیگر را تحویل نمى گیرد ...

هدفمان: الله و برقرارى دین الله است و کشته شدن در راه او و رسیدن با سعادت به سوى او آرزوى ماست و اینجا واقعا یک دانشگاه است و آخر عاقبتش و مرگش رسیدن به حق و سعادت است.

نمایه محتوا: بازتولید (جمع‌آوری اینترنتی و فضای مجازی)

گالری تصاویر

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx