شهید میر پیمان خلیل پور

نام: میر پیمان

نام خانوادگی: خلیل پور

نام مادر: مهین

نام پدر: سید اسماعیل

تاریخ تولد: ۱۳۴۵/۱/۷

محل تولد: تهران

وضعیت تاهل: مجرد

میزان تحصیلات: دانشجوی کارشناسی رشته اقتصاد (دانشگاه علامه طباطبایی)

سن: ۲۲ سال

تاریخ شهادت: ۱۳۶۷/۲/۲۶

محل شهادت: شیخ محمد

عملیات:بیت المقدس ۶

گردان: حضرت المهدی(عج)

یگان خدمتی: لشکر ۱۰ سیدالشهدا علیه‌السلام

مزار: تهران، امام‌زاده علی‌اکبر چیذر

  • در ۱۲ اردیبهشت به دنیا آمد و در ۱۲ اردیبهشت به شهادت رسید.
  • تربیت دینی خود را مدیون مادربزرگش بود که عاشقانه او را دوست داشت و دین را به او می آموخت.
  • از دیدار خانه خدا در مکه، به دیدار خدا در فکه رفت.
  • از کودکی زیر بار حرف زور نمی رفت.
  • از کودکی بسیار سخاوتمند بود.
  • ارادت خاصی به حضرت سیدالشهدا علیه السلام داشت و عاقبت در لشکر سیدالشهدا علیه السلام و در عملیات سیدالشهدا علیه السلام به دیدار اربابش رفت.
  • شخصیت جذاب او باعث شده بود تعداد نفرات گردان او بیشتر از حد معمول باشد.
وصیت‌نامه

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

الذین قالو لاخوانهم و قعودا لواطاعونا ما قتلوا قل فادروا عن نفسکم الموت ان کنتم صادقین ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون بما اتیهم الله من فضله و یستبشرون بالذین لم یلحقوا بهم من خلفهم الاخوف علیهم و لا هم یحزنون.

سوره مبارکه آل عمران آیات ۱۶۸ – ۱۶۹ – ۱۷۰

آنانکه گفتند اگر خویشان و برادران ما نیز سخنان ما را شنیده و به جنگ نرفته بودند کشته نمی شدند، ای پیغمبر(ص) به چنین مردم منافق بگو پس شما که برای حفظ حیات دیگران چاره توانید کرد، مرگ را از جان خود دور کنید. اگر راست می گوئید. البته نپندارید که شهیدان راه خدا مرده اند. بلکه زنده به حیات ابدی شدند و نزد خدا متنعم  خواهند بود. آنان به فضل و رحمتی که خداوند نصیب آنها گردانیده شادمانند. بشارت و مژده به آن مؤمنانی که هنوز به آنها نپیوسته اند و بعد در پی آنها برای آخرت خواهند شتافت که از مردن هیچ نترسید و از فوت متاع دنیا غم مخورید.

خدایا خداوندا نمیدانم که در این فرصت کم از کجا شروع کنم و چه بگویم، تو خود می دانی که من تا به حال چه کرده ام و چه مقدار از کارهایم فقط برای تو بوده ولی اکنون ازتو می خواهم که ایمانی در وجودم قرار دهی و نیرویی به من عطا کنی تا با گام های استوار در راه تو قدم بردارم و از تو می خواهم چنان اراده ای به من بدهی که جز برای تو قدمی بر ندارم. خدایا از تو می خواهم که تمامی گناهانم را با لطف و کرم خود ببخشی و حال که در راه تو قدم برداشته ام تو نیز دست مرا گرفته و در این مسیر رهنمای من باشی و لحظه ای مرا به خود واگذار مکنی.

عزیزان مطالبی که می خواستم تذکر بدهم در رابطه با انگیزه کار من می باشد که خود انتخاب کرده ام و آن جهاد در راه خدا و انجام تکلیف شرعی می باشد که بر همه ما در این برهه از زمان واجب است. ما جهاد در راه خدا و انجام تکلیف شرعی می باشد که بر همه ما در این برهه از زمان واجب است. ما در مقطعی از زمان قرار گرفته ایم که باید به مسائل توجه بیشتری کنیم و کاری نکنیم که خدای ناکرده تاریخ دوباره تکرار شود و همانطور که همه تا بدین جا می دانند که بسیجی ثابت کرده است امام خود را در سخت‌ترین شرایط حتی یک لحظه هم تنها نخواهد گذاشت و به ندای او که ندای حسین زمان است لبیک گفته است و من هم اگر خدا قبول کند به عنوان یک بسیجی و ادامه دهنده راه شهدا با آگاهی و بینشی عمیق در این راه گام برداشته ام و شرط قبولی در این راه نثار خون در راه حق می باشد و در انتخاب این راه هدفی جز رضای حق‌تعالی نبوده و تحت تأثیر هیچگونه احساسات یا گفته های دیگران نبوده است. فقط از شما می خواهم که بدین مسئله توجه کافی را مبذول فرمایید.

از شما می خواهم که نگذارید خون من و هزاران شهید دیگر به‌سادگی پایمال شود و به عنوان مهمترین و آخرین وصیت از شما می خواهم که امام این حجت زمانه را هیچگاه تنها نگذاشته و به امر او توجه کامل مبذول داشته و با اجرا نکردن فرمایشات ایشان روح من را رنج ندهید.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

رزمندگان اسلام نصرت عطا بفرما

خبر

دانشنامۀ افتخاری

دیدار مسئولین دانشگاه علامه طباطبایی با خانواده شهید میر پیمان خلیل پور

در دیدار با خانواده شهید میر پیمان خلیل پور، دکتر حسین سلیمی، رئیس دانشگاه، هیئت رئیسه و جمعی از مسئولان دانشگاه حضور داشتند.

مادر این دانشجوی شهید، از دیدن مسئولان دانشگاهی که پسرش زمانی در آنجا تحصیل کرده است، خوشحال شد. دکتر سلیمی این دانشجوی شهید را از افتخارهای دانشگاه علامه طباطبائی معرفی کرد و به نشان یادبود، دانشنامۀ افتخاری این شهید را تقدیم مادر نمود.

در این دانشنامه آمده است: «به منظور قدردانی از مقام متعالی شهیدان انقلاب اسلامی و به استناد مصوبۀ صد و هفتاد و دومین جلسۀ مورخۀ هشتم آذرماه سال ۶۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی و به پاس ایثارگری های شهید «میرپیمان خلیل پور» فرزند اسماعیل صادره از تهران، دانشجوی رشتۀ اقتصاد این دانشگاه که در ۲۶ اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۷ در راه اعتلای کلمۀ توحید و دفاع از عزت و سربلندی کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به فیض عظمای شهادت نایل گردیده تا همیشۀ تاریخ فراروی همۀ حق جویان طریق حق خطی از نور علم و ایمان بر صحیفۀ دانشگاه ترسیم نموده اید، این دانشنامه با درجۀ کارشناسی افتخاری در رشتۀ اقتصاد به آن شهید بزرگوار اعطا می شود.»

دست‌نوشته

ضمن سلام خدمت یکایک دوستان و آشنایان. فرصتی پیش آمد تا مطالبی را که از نظر اینجانب ضروری تشخیص داده ام بیان کنم. البته نه فرصت آنقدر هست که بتوانم بصورت مفصل مطالب را بنویسم نه من در این حد هستم که بتوانم مطلبی بنویسم. فقط میخواستم یک مسئله کلی را بیان کنم و آن انجام دادن وظیفه شرعی که به عهده تک تک ما می باشد است.

همانطوری که مستحضر هستید انقلاب اسلامی ما با ریخته شدن خون هزاران شهید به نتیجه رسید و بعد از آن هم برای جلوگیری از وسعت این خط سیر در کشورهای دیگر، این جنگ توسط رژیم بعثی عراق تحمیل شد و در همان اوایل جنگ قسمت های وسیعی از بهترین نقاط کشور ما بدست متجاوزان افتاد و تا این زمان با رشادت و از خودگذشتگی و ایثارگری شما مردم و رهبری قاطع امام به پیروزی های فراوانی رسیده است و فعلا مملکت ما در شرایطی سر می برد که چشمان جهانیان به این جنگ دوخته شده است و تمامی موضع گیری های دولت های جهان فقط و فقط به نحوه عمل رزمندگان در جبهه ها بستگی دارد.

با وضعیتی که جدیدا در جبهه ها پیش آمده بود به نظر مسئولین حضور گسترده اقشار مردم در جبهه ها برای انجام عملیاتی کوبنده لازم تشخیص داده شد و بنا به فرمایشات امام امت مبنی بر “پر کردن جبهه ها تا زمانی که نیاز به نیرو است، واجب است” من هم بر آن شدم که به این تکلیف شرعی خود عمل کنم.

نمایه محتوا: بازتولید (جمع‌آوری اینترنتی و فضای مجازی)

گالری تصاویر

سایر شهدا

شهدا

شهید مصطفی فیض آبادی

نام: سید مجید نام خانوادگی: حسینی هرات نام مادر: زهرا نام پدر: سید محمد تاریخ تولد: ۱۳۴۵/۱۲/۲۲ محل تولد: تهران وضعیت تاهل: مجرد میزان تحصیلات: دانشجوی مهندسی مکانیک (دانشگاه صنعتی شریف) سن: ۲۱

شهید منوچهر اکبری (title)
شهدا

شهید منوچهر اکبری

نام: سید مجید نام خانوادگی: حسینی هرات نام مادر: زهرا نام پدر: سید محمد تاریخ تولد: ۱۳۴۵/۱۲/۲۲ محل تولد: تهران وضعیت تاهل: مجرد میزان تحصیلات: دانشجوی مهندسی مکانیک (دانشگاه صنعتی شریف) سن: ۲۱

شهدا

شهید فضل‌الله قاسم پور

نام: سید مجید نام خانوادگی: حسینی هرات نام مادر: زهرا نام پدر: سید محمد تاریخ تولد: ۱۳۴۵/۱۲/۲۲ محل تولد: تهران وضعیت تاهل: مجرد میزان تحصیلات: دانشجوی مهندسی مکانیک (دانشگاه صنعتی شریف) سن: ۲۱

شهدا

شهید علی گندمی محمدآبادی

نام: سید مجید نام خانوادگی: حسینی هرات نام مادر: زهرا نام پدر: سید محمد تاریخ تولد: ۱۳۴۵/۱۲/۲۲ محل تولد: تهران وضعیت تاهل: مجرد میزان تحصیلات: دانشجوی مهندسی مکانیک (دانشگاه صنعتی شریف) سن: ۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HomeCategoriesAccountCart
Search