شهید مهدی رضاییان

شهید مهدی رضاییان

نام پدر: محمدحسین

محل تولد: شمیران – لویزان

شهادت: ۲۰ دی ۱۳۶۵

محل شهادت: شلمچه

عملیات: مرحله اول کربلای ۵

گردان: حضرت علی اکبر (ع)

مزار: لویزان – گلزار شهدای امامزاده ۵ تن

سایر اطلاعات: این شهید بزرگوار؛ پسرعمه ی شهید مسعود فرشادی و برادر جانباز مجید رضاییان بوده است. برادر ایشان (جواد رضاییان) نیز به فیض شهادت رسیده است.

آرشیو سایت گردان علی اکبر(ع)

 

زندگینامه شهید مهدی رضاییان

شهید مهدی رضاییان در سال ۱۳۴۸ در محله لویزان شمیران به همراه برادر دوقلویش دیده به جهان گشود. نامش را مهدی گذاردند تا همیشه تجلی انتظار فرج را در سیمایش ببینند. دوران کودکی و دبستان را در همان محله سپری کرد . فردی خوش اخلاق و احساساتی بود و نسبت به انجام فرائض دینی از همان دوران کودکی حساسیت خاص داشت . بهمراه برادران دیگرش در غالب راهپیمائی های مخالفت با رژیم سابق شرکت می کرد و فرهنگ انقلاب بزودی در وجودش نسج گرفت . بعد از وقوع انقلاب در جهات مختلف تبلیغی انقلاب فعالیت داشت و در جلسات قرآن و کلاس های اعتقادی حضور پیدا می کرد .

بعد از تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی در تمرینات و آموزش های بسیج محل شرکت نمود و به نحوه استفاده از اسلحه ها واقف گردید . بعد از وقوع جنگ تحمیلی و در هر فرصتی که پیش می آمد به پایگاه شمیرانات مراجعه و تقاضای عزیمت به جبهه را می نمود ولی چون به سن ۱۵ سال نرسیده بود از اعزام ایشان جلوگیری بعمل می آوردند تا اینکه نهایتاً با دستکاری در تاریخ تولد خود در فتوکپی شناسنامه اش و تغییر دادن آن موفق به اعزام می گردد و به اتفاق همرزمان دیگرش به نام های مسعود فرشادی و سعید اربابی بارها به جبهه های نور علیه ظلمت عزیمت می کند .

در عملیات کربلای ۵ به اتفاق دو تن از برادرانش شرکت نمود و پس از نبرد بی امانی که با دشمنان بعثی در انهدام تانک ها داشت برای مدت زمان کوتاهی جهت تجدید قوا به یکی از کانال ها مراجعه و در زمان استراحت و در حالی که دست در گردن همرزم خود بنام مسعود فرشادی (که پسر عمه اش نیز بود) انداخته بود مورد اصابت مستقیم گلوله مینی کاتیوشا قرار گرفته و هر دو در دم جان به جان آفرین تسلیم نمودند و با نثار خون خود ندای حسین علیه السلام را لبیک گفته و به ملا اعلا شتافتند و همچون حسین علیه السلام سرباخته در راه عشق ، پیکر بی سرش را در گلزار شهدای لویزان دفن نمودند.

آرشیو سایت گردان علی اکبر(ع)

وصیتنامه شهید مهدی رضاییان

بسم الله الرحمن الرحیم

جهاد النفسه مهر الجنه

با سلام حضور مقدس حضرت ولی عصر و نایب بر حقش امام خمینی و با سلام به امت شهید پرور ایشان وبا سلام به مردمی که در راه خدا استقامت ورزیده وصبر را توشه آخرت خود ساخته اند.

این بنده حقیر با ان که در خود نمی بینم که به مردمی اینچنین وصیت کنم و لی فکر کردم که نباید حرف دل مرا با جسم به زیر خاک برند برای همین خواستم که وصیتی برای امت حزب الله بنویسم اما بیشتر حرفم برای کسانی است که شاید هنوز نور اسلام که از متن جمهوری اسلامی بیرون میاید به دیدگانش نرسیده باشد و هنوز هم در همان خیالهای باطل بسر میبرند.

وصیت من برای امت حزب الله که چیزی نیست و نمیتواند هم چیزی باشد چون این مردم که فرزندان و مالها و حتی جانهای خود را نیز حاضرند برای دین خدا بدهند ،چه بسا الگوی ما بوده اند و زبان ما نیز از توصیه به آنها قاصر است ،ولی توصیه ام برای آن معدود کسانی که هنوز در خواب غفلتند و تا بحال نتوانستند راه حق را از باطل تشخیص بدهند این است که ای بازماندگان از غافله حق ،ما بر اساس اعتقاد به شعار لا اله الا الله والله اکبر و اینکه در روی زمین نباید جز قدرت خدا حاکم باشد وبرای تحقق این و حاکمیت الله در زمین و نجات مستضعفان که اکنون فریادشان بلند است این راه را برگزیدم واز زمانیکه وارد جبهه شدم آرزو داشتم که خداوند من را از یاران خود بداند ومرا بنده ای غافل نداند.

در همین حال به شما توصیه میکنم که قبل خشم خدا شما را فرا گیرد بسوی حق بیاید وخود را تسلیم خدا کنید وبا وحدت خودتان ظالمان را از زمین برکنید که ظالمین مورد خشم خدا یند وهنگامیکه لباس رزم بر تن دارم از شما خواهش میکنم که قلب امام را بدرد نیارید ،با سخن پراکنیها ،شایعه ها ،دروغها ،ناملایمت ها،ناصبریها،و…

از شما میخواهم که فریادتان را بر سر ظالمین برکشید نه بر سر مسئولین ما و در آخر میخواهم که با رهبری امام خمینی و با وحدت با مردم حزب الله ،یکصدا و یکدست با ظالمینی چون بعثیون عراق اسرائیل ،آمریکا ،شوروی و دیگر همدستان ایهنا بجنگید و از مرگ در این راه هراس نداشته باشید که مرگ با عزتی است.

و اگر میخواهید خود سازی کنید با نماز شروع و با قرآن ادامه دهید وبه حرفهای امام امت هم گوش دهید و هم عمل کنید.

دیگر عرضی برایتان ندارم بجز یک التماس از همه و آن اینکه اگر از من حقیر بدی دیده اید حلالم کنید و این حلالیت را همین الان بر زبان بیاورید واگر از من چیزی می خواهید به خانواده ام رجوع کنید و از ایشان دریافت کنید.

والسلام علیکم و رحمالله و برکاته

التماس دعای واقعی

مهدی رضاییان – ۹/۹/۱۳۶۵

دعا برای طول عمر امام را فراموش نکنید. — برای شفای معلولین و جروحین صلوات

بار الها از تو میخواهم اول زیارت کربلا و بعد شهادت در راهت را نصبیم بفرمایید.

آرشیو سایت گردان علی اکبر(ع)

سایر شهدا

دسته‌بندی نشده

شهید …

شهدا

شهید محمدرضا محمودی تفرشی

نام: محمدرضا نام خانوادگی: محمودی تفرشی نام مادر: فاطمه نام پدر: حسن تاریخ تولد: ۱۳۴۸/۱۲/۲۵ محل تولد: تهران وضعیت تاهل: مجرد میزان تحصیلات: اول متوسطه (علوم تجربی) سن: ۱۷ سال تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۲/۱۲ محل

شهدا

شهید تقی (اکبر) احمدیان هریس

نام: تقی (اکبر) نام خانوادگی: احمدیان هریس نام مادر: ریحانه نام پدر: احمد تاریخ تولد: ۱۳۴۷/۴/۳ محل تولد: ری وضعیت تاهل: مجرد میزان تحصیلات: ابتدایی سن: ۲۱ سال تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۴/۱۰ محل شهادت: مهران عملیات: کربلای

شهدا

شهید داود اسلامی نسب

نام: داود نام خانوادگی: اسلامی نسب نام مادر: عصمت نام پدر: صفر تاریخ تولد: ۱۳۴۶/۱۰/۹ محل تولد: ری وضعیت تاهل: مجرد میزان تحصیلات: اول دبیرستان (برق) سن: ۱۹ سال تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۴/۱۹ محل شهادت: مهران

خانهدسته‌هاحساب کاربریسبد خرید
جستجو کردن