شهید علی میرالی

نام: علی

نام خانوادگی: میرالی

نام مادر:

نام پدر: احمد

تاریخ تولد: ۱۳۴۵/۴/۲

محل تولد: تهران

وضعیت تاهل:

میزان تحصیلات:

سن: ۲۰ سال

تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۱۱/۳

محل شهادت: شلمچه، شلحه صالحیه

عملیات: مرحله سوم کربلای۵

گردان: حضرت علی اکبر(ع)

یگان خدمتی: لشکر ۱۰ سیدالشهدا علیه‌السلام

مزار: حاجی آباد

نمایه محتوا: آرشیو سایت حضرت گردان علی اکبر(ع)

شهید علی میرالی در سال ۱۳۴۷ در جوادآباد کرج در خانواده ای متدین متولد شد و از ابتدای انقلاب با وجود سن کم در سپاه به فعالیت پرداخت و در سال های اول جنگ با جمعی از دوستان کم سن خود به جبهه رفت و در عمده عملیات های جنگ حضور داشت . چندین با ر مجروح و دوباره  به جبهه بازگشت ، ایشان مدتی پیک فرمانده و پیک قائم مقام تیپ و لشکر بود. او با وجود سن کم  ، دلسوزانه منشاء اثرات بسیار بود و از سال ۱۳۶۵ به گردان حضرت علی اکبر پیوسته و بعنوان نیروی آزاد در  عمده  ستونکشی ها و مراحل شناسایی قبل عملیاتها نقش کلیدی داشته و با روحیه عالی و شوخ طبعی و جاذبه بالا نقش محوری در انسجام گردان داشت . او در عملیات کربلای ۵ با تجربه بالای خود نقش مهمی ایفا نمود و در مرحله سوم عملیات ، هنگامی که عراق پاتکهای شدیدی می نمود و نیروهای کمکی به خط نمی رسید وارد جزیره شلحه شده و به سازماندهی نیرو ها پرداخته و در مدت کوتاهی چند بار مورد اصابت تیر واقع ولی از انتقال به عقبه خوداری می کنند  تا اینکه مجددا در اثر شدت آتش دشمن مورد اصابت تیر قرار گرفته و در حال سجده به شهادت می رسند.

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان

باسلام و درود به رهبر انقلاب و سلام خدمت شما مادر عزیزم

مادر جان مردن حقیقتی است الهی که برای همه مردم اتفاق می افتد چه زود و چه دیر، به قول شما بزرگترها “دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد”، ولی مادرم شما صبر پیشه کن. از شما خواهش می کنم در مرگ من کمتر گریه و زاری کن. بیشتر به خاطر شهدای دیگر گریه کن و بدان که غم به سراغ همه می آید.

مادر جان اگر من مردم و یا به لطف الهی شهید شدم قبر مرا هر جا که خودت خواستی بگو بکنند و سنگ قبر من خیلی معمولی باشد و برای من یک مجلس ختم بیشتر نگیرید.

من در طول زندگی ام اشتباهاتی مرتکب شدم خواهش می کنم در نمازهایت برای آمرزش گناهانم دعا کنید.

مادر جان امیدوارم مرا ببخشید ولی نصیحتی برای شما و خواهرانم دارم و آن اینکه هرگز دروغ نگویید، غیبت نکنید، مردم را به باد تهمت و مسخره نگیرید، کینه نگیرید و در خط امام باشید و همین طور از دوستانم توقعی نداشته باشید.

از شما و خواهرانم و تمامی فامیل و اهالی کوچه مان حلالیت می طلبم.

مادر جان از قول من از آنهایی که در مراسم پدرم و خودم زحمت کشیده و می کشند تشکر کن و حلالیت بطلب.

من یک سال نماز و روزه قضا دارم، اگر توانستید انجام دهید. از زحماتی که برای من کشیده ای خیلی ممنون هستم. امیدوارم خداوند به شما و خواهرانم صبر عنایت کند.

به امید پیروزی حق بر باطل

۱۲ اردیبهشت ۱۳۶۵   علی میرالی

گالری تصاویر

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx