شهید عباس حیدری شاهی

شهید عباس حیدری شاهی

نام پدر: حسین

تاریخ تولد: ۱۳۴۲

محل تولد: کرج

وضعیت تأهل: مجرد

تاریخ شهادت: ۱۹ دی ۱۳۶۵

محل شهادت: شلمچه

عملیات: مرحله اول کربلای ۵

گردان: علی اکبر (ع) – دسته ویژه صف

سایر اطلاعات: شهید عباس حیدری شاهی از یکی از واحدهای لشکر ۱۰ سیدالشهدا به گردان علی اکبر مامور و با دسته ویژه صف همراه شد و در اولین شب عملیات کربلای ۵ به فیض شهادت رسید.

در روستای نوجان، خیابان سردین و خیابان قربان محله بر اساس نظر اهالی محترم، به نام شهید عباس حیدرشاهی مزین شده است.

مزار: کرج – امامزاده محمد

آرشیو گردان حضرت علی اکبر(ع)

وصیتنامه شهید عباس حیدری شاهی

بسم الله الرحمن الرحیم

اینجانب عباس حیدری شاهی پاسدار عضو سپاه تاریخ وصیت ۷/۳/۶۵ ساعت ۴۰/۲ بعد از ظهر   مکان بسیج مرکزی

ولا تحسبن الذین قتلو فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون

متن وصیت به کسانیکه می خواهند بعد از این راه پاسدار حقیر را هم ادامه دهند:

دلسوختگان عاشق از جبهه ها عزم دیار کربلا را کرده اند و انقدر مست تماشای معیار معبودشان حسین بوده که سر از پا نمی شناسند .چابک سواران رزمنده میخواهند خود را به قافله کربلا برسانند وبا شوق شهادت هوای فتح کربلا را کرده اند دلاورمردان خطه توحیداز جبهه های رنور خویش با عاشقان دل باخته اباعبدالله نوا در می دهند که به محفل ما بیایید و از میان سنگرها با کاروان رزمندگان به سوی کربلا حرکت کنید زائر کربلا باید در سنگر خودراباسوزو نوای حسین پرورش داده سپس آماده زیارت شود.

آری مشتاقان دیار پرماجرای کربلا، به جبهه ها کوچ کنید که اینک تنها راهی کهبه کربلا ختم می شود همین سرزمین خونین جبهه هاست و مقدمه زیارت کربلا حضور در سنگرهاست.

حافظان جانباز میهن اسلامی آنگونه در سنگرهای خویش شور و صفا آفریده اند که وقتی قدم به سنگرشان بگذاری و به جبهه های نورانیشان بروی گویا که به زیارت رفته ای و اینجا در جبهه های نبرد آنانگه می جنگند و بر مولای مظلومشان اقتدا نموده اند سنگر روحانی شان زیارتگاه شده است و این زیارتگاه موقتی بوده چرا که اول زوار در جبهه ها درس عاشقی را پس می دهند و سپس به سمت کربلا عزیمت می کنند و خاک سنگرها که با خون شهدا آمیخته شده همچون تربت حسین با ارزش بوده و صفای خاصی دارد.

ای کسانی که در سر هوای کربلا و زیارت کوی حسین را کرده اید به جبهه ها بشتابید و به عاشقان رزمنده حسین ملحق شده و درون سنگرها خودراجای دهید که از جبهه ها و از سنگرها بوی حسین و بوی کربلا به مشامم می رسد و این بو عاشقان را حال و هوایی دیگر بخشیده است.

ای کسانی که به سوی جبهه ها در حال حرکتید بدانید که سنگرهای نورانی اسلام فقط عاشق دلسوخته کربلا را می پذیرد و رزمندگان تنها در جمع خود دوستداران مولای مظلومان حسین را جای می دهند و اگر بخواهید می دانید که ذکرشان در سنگر ها چه میباشد؟

به نغمه سوزناک برخاسته از سنگرشان گوش دهید که چنین می گویند:

حسین جان شهادت. حسین جان زیارت.حسین جان کربلا.

و رمز حماسه های بزرگ این لشکریان دلاور یاحسین و یا زهرا و یاعلی و یا مهدی و یا رسول الله و یا الله است.

پاسداران حریم اسلام و قرآن ،عاشقان لقاء حق چنین دریافته اند کهشهادت را تنها در گذرگاه کربلا می شود جستجو کرد و باشوق شهادت به سوی حسین رفتن و با قامتی خونین خدمت مولای مظلوم عاشقان رسیدن را با صفا دانشته ، صفایی که به خاطر آن حاضرند همه گونه جانفشانی و ایثاری بکنند

و اینک ای کربلا، ای گذرگاه خونین شهادت، شهادت طلبان به سویت در حال حرکتند. آنها را در گوشه ای از سرزمین بزرگت جای ده که این عاشق پیشگان نمی خواهند از کنار مولای خود به جای دیگر بروند.

و اما ای پدر و مادرم، درست است که شما مرا دوست دارید و من شما را، ولی اگر شما را دوست دارم و شما مرا دوست دارید بخاطر خداست، برای اینکه خدا گفته است که فرزند و مادر و پدر خود را دوست داشته باشید و خود خدا هم گفته در راه من جهاد کنید و من چون خدا را بیشتر از شما دوست دارم و اگر شما را بخاطر دوستی خداوند دارم لذا باید در راه خدا جهادکنم.

آرشیو گردان حضرت علی اکبر(ع)

 

More To Explore

شهید

شهید

شهدا

شهید محمدرضا محمودی تفرشی

نام: محمدرضا نام خانوادگی: محمودی تفرشی نام مادر: فاطمه نام پدر: حسن تاریخ تولد: ۱۳۴۸/۱۲/۲۵ محل تولد: تهران وضعیت تاهل: مجرد میزان تحصیلات: اول متوسطه (علوم تجربی) سن: ۱۷ سال تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۲/۱۲ محل

خانهدسته‌هاحساب کاربریسبد خرید
جستجو کردن