شهید سعید علی

نام: سعید

نام خانوادگی: علی

نام مادر: صغری

نام پدر: حسین

تاریخ تولد: ۱۳۴۵/۱۰/۶

محل تولد: شهر ری

وضعیت تاهل: مجرد

میزان تحصیلات: اول راهنمایی

سن: ۱۹ سال

تاریخ شهادت: ۱۳۶۴/۱۲/۱۰

محل شهادت: فاو

عملیات: والفجر۸

گردان: پدافند هوایی

یگان خدمتی: لشکر ۱۰ سیدالشهدا علیه‌السلام

مزار: تهران، بهشت زهرا(س)، قطعه۵۳، ردیف۳۷، شماره۵

وصیت‌نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

پروردگارا ما را بر آنچه با فراموشی یا به خطا کرده ایم مؤاخذه مکن.

(بقره)

با درود بیکران به پیشگاه زعیم عالیقدر و رهبر ارجمند نائب امام روح الله موسوی الخمینی. با درود فراوان به روان پاک شهدای راستین انقلاب اسلامی وصیتنامه خود را آغاز می کنم: خدمت پدر و مادر مهربانم سلام عرض میکنم. شما برای من خیلی زحمت کشیده در سختیها دیده اید الآان نوبت من بود که خوبیهای شما را جبران کنم ولی میبینم که اکنون اسلام جنگ با کفر است و من نمیتوانم اینجا بنشینم و آن دشمنان خدا و قرآن به مسلمانان ظلم به اسلام خیانت کنند. امیدورام مرا ببخشید.

پدر و مادر مهربانم شما باید افتخار کنید که چنین فرزندی را تربیت و تحویل اسلام داده اید.

ارزشی در مقابل اسلام نداریم .ما باید این انقلاب را که ثمره‌ی خون شهیدان است از دل و جان حفاظت کنیم، من فرزندی گناهکار و خوارم. ولی امیدوارم که خداوند از سر تقصیرات من بگذرد، پدر و مادر عزیزم اگر من شهید شدم هرچند می دانم این لیاقت یعنی شهیدشدن را ندارم، ناراحتی نکنید زیرا مردن حق است چه بهتر که در راه اسلام کشته شوم از شما می خواهم که خوشحال باشید وقتی که شما خوشحال باشید من هم خوشحال می شوم.

انشاالله اگر لایق بودم و شهادت نصیبم شد این چند مورد را اگر توانستید انجام دهید: اول این انتظار را از شما دارم که بعد از من هیچ خم به ابرو نیاورید و مثل یک قهرمان مثل دیگران که خودمان مشاهده کرده ایم اصلا ناراحت نشوید: نابود باد آن انسان کوردل، کور شود آن چشمان، بشکند آن دست، قطع شود آن زبان، آن چشمی که نمی تواند امام یعنی روح خدا را ببیند .

پدر و مادرم امیدوارم از زحماتی که به شما دادم مرا ببخشید و عفو کنید. شما مأموریت خود و و امانت الهی را صلاح به خداوند تحویل دادید و امیدوارم خداوند رحمان خودش جزای خیر به شما عنایت کند. این حقیر را حلال کنید. خواهران و برادرانم امیدوارم که اینجانب را ببخشید از اینکه نتوانستم حق را ادا کنم. اگر بدی و تنداخلاقی از بنده دیدید حلالم کنید و برایم دعا نمائید که من محتاج دعا هستم. پدر و مادرم از دوستان و آشنایان و خویشان برایم حلالیت بطلبید و حتی شما به بزرگی خودتان ببخشید و مرا عفو کنید و دعایم کنید که بسیار احتیاج دارم.

همگی شما را به تقوای الهی، اهمیت به نماز، تلاوت قرآن، برگزاری ادعیه و دعوت و سفارش می کنم، از خط امام منحرف نشوید و به رهنمودهای ایشان عمل کنید و خداوند یکتا را ناظر به اعمال خودتان بدانید و از صحنه جنگ و انقلاب خارج نگردید که جز این دشمنان اسلام چیز دیگری نمیخواهند .

در ضمن نگذارید سلاح بنده زمین بماند

از تقوی و پرهیزگاری دور نشوید «والسلام علیکم»

نمایه محتوا : بازتولید (جمع‌آوری اینترنتی و فضای مجازی)

گالری تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *