شهید رضا کچوئی

نام: رضا

نام خانوادگی: کچوئی

نام مادر: گوهر

نام پدر: محمود

تاریخ تولد: ۱۳۴۶/۵/۵

محل تولد: ورامین

وضعیت تاهل: مجرد

میزان تحصیلات: متوسطه اول (سیکل)

سن: ۱۸ سال

تاریخ شهادت: ۱۳۶۶/۱/۱۸

محل شهادت: شلمچه

عملیات: کربلای۸

گردان: زهیر

یگان خدمتی: لشکر ۱۰ سیدالشهدا علیه‌السلام

مزار: ورامین، جوادآباد (قطعه۱، ردیف۳، شماره۲۲)

زندگینامه

شهید رضا کچوئی در پنجمین روز از پنجمین ماه سال ۱۳۴۶ مصادف با ولادت امام رضا علیه السلام در روستای جوادآباد از توابع ورامین دیده به جهان گشود. پدرش محمود، کارگر شهرداری بود و مادرش گوهر نام داشت.

رضا تا اول متوسطه درس خواند و همزمان دروس حوزه را را نیز پیگیری می نمود. سپس به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. هجدهم فروردین ۱۳۶۶، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شکم، به فیض شهادت رسید. پیکر پاک او را در گلزار شهدای روستای جوادآباد زادگاهش به خاک سپردند.

وصیتنامه

وصیتنامه-۱

ان الله الذین یقاتلون فی سبیله صفا کانهم بنیان مرصوص ” سوره صف آیه ۴″

خدا مومنان را که در صف جهاد با کافران مانند سد آهنین همدست و پایدارند دوست میدارد گویا ایشان بنای استوار ساخته شده.

با درود به حضرت بقیه الله اعظم حضرت مهدی (عج)و نایب بر حقش امام خمینی رهبر و بنیان گذار جمهوری اسلامی و آیت الله مشکینی و شهدای محراب و ۷۲ تن شهدای کربلای سرچشمه بخصوص شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی و شهدای جنگ تحمیلی .

در این برهه از زمان که بیشتر کشورهای دنیا بر علیه انقلاب اسلامی ایران قد علم کرده اند که به خیال خام خود این انقلاب الهی را از پای در آورند ، ولی همه اینها این آرزو را باید به گور ببرند و ما تا آخرین قطره خون خود در مقابل این ابر جنایتکاران که در راس آنها شیطان بزرگ قرار دارد ایستادگی خواهیم کرد و دین خود را به سلام ادا خواهیم نمود.

چنانچه امام عزیزمان می فرماید ، ما مثل حسین(ع) در جنگ وارد شدیم . مثل حسین (ع) باید به شهادت برسیم. این بنده حقیر خدا با امام خمینی میثاق بسته ام و به او وفادارم زیرا که او به اسلام و قرآن وفادار است و اگر چندین بار مرا بکشند و زنده ام کنند و اگر تکه تکه ام کنند و یا زنده به گورم کنند دست از وظیفه ام که همان وفا داری به اسلام و قرآن و امام عزیز و نابودی دشمنان است بر نخواهم داشت.

برادران و خواهران عزیز حزب الله روی قلب های خود کار کنید و قلب خویش را الهی نمایید وقتی قلب الهی شد همه چیز الهی می شود ، کار را فقط برای خدا بکنید و کار برای خدا شکست ندارد و خداوند در قرآن کریم می فرماید (سوره اعراف آیه ۵۵)خدای خود را با تضرع و زاری و به صدای آهسته و به حالت نهان بخوانید که این به تقوا نزدیک تر است .

ای مادران ، مبدا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگیری کنید که زمان ، زمان حسین (ع) و ایام ، ایام عاشورا است و فردای قیامت در پیش خدا نمی توانید جواب حضرت زینب (س)را که تحمل ۷۲ شهید را نمود بدهید.

مادر عزیزم و پدر گرامی بدانید که من امانتی بیش در نزد شما نبودم که خداوند مرا به شما داد و امروز هم به پیش خود برد. و اگر خواستی برای من گریه کنی به یاد امام حسین (ع) گریه کن و در ملا عام گریه مکن .

برادران و خواهران ، هرگز دعا و استغفار را از یاد نبرید که بهترین درمانها برای تسکین دردها ست و همیشه به یاد خدا باشید و تقوا و پاکدامنی را سرلوحه خود قرار دهید و هیچوقت خانواده شهداء و مفقودین را از یاد نبرید .

خداوندا چه نعمتهایی که لیاقت آنرا نداشتم به من عطا کردی خداوندا اگر من لیاقت ندارم که در راهت شهید شوم رحمت تو لیاقت آنرا دارد که شهادت را نصیبم کنی .

خداوندا مشتاق دیدار توام ولی چه کنم که حجاب ها مرا پوشانده است و چشم و قلب از من گرفته است خدایا تمام دوستانم عاشقانه به سوی تو پر کشیدند و من بی ثمر مانده ام ، خدایا برای خودت جانم را بستان در ضمن مرا در امامزاده هادی در قطعه شهداء دفن کنید از همگی التماس دعا دارم ، خدا حافظ

” خدایا ، خدایا ، تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار “

فرزند حقیر شما – رضا کچوئی

۲۳/۱۲/۱۳۶۲

در ضمن برای حقیر مدت یکماه روزه بگیرید و ۵۰ شبانه روز نماز بخوانید اگر چنانچه پولی دارم هر جور تشخیص می دهید خرج کنید.

 

 

 

وصیت‌نامه-۲

خداوندا چه نعمتهایی که لیاقت آن را نداشتم به من عطا کردی.

خداوندا!

اگر من لیاقت ندارم که در راهت شهید شوم، رحمت تو لیاقت آن را دارد که شهادت را نصیبم کنی..

خداوندا!

مشتاق دیدار توام، ولی چه کنم که حجابها مرا پوشانده است و چشم و قلب از من گرفته است.

خدایا!

تمام دوستانم عاشقانه به سوی تو پر کشیدند و من بی ثمر مانده ام..

خدایا!

برای خودت جانم را بستان.

درضمن مرا در امامزاده هادی(ع) در قطعه شهدا دفن کنید.

ازهمگی التماس دعا دارم. خداحافظ

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار..

فرزند حقیر شما رضا کچویی

نمایه محتوا: بازتولید (جمع‌آوری اینترنتی و فضای مجازی)

گالری تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *