شهید رحمان میرزازاده آخوندی

شهید رحمان میرزازاده آخوندی

 

نام پدر: غلامرضا

نام مادر: سکینه

تاریخ ولادت: ۱۳۴۷/۶/۳۰

محل ولادت: تهران

سن: ۱۸

تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۱/۲۵

محل شهادت: فاو

مسئولیت: تخریبچی

گردان: حضرت المهدی(عج)

مزار: تهران – بهشت زهرا(س) قطعه ۵۳ ردیف ۱۲۳ شماره ۸

 

زندگی‌نامه شهید رحمان میرزازاده آخوندی

شهید رحمان میرزازاده آخوندی سی ام شهریور ۱۳۴۷، در تهران چشم به جهان گشود. پدرش غلامرضا، خیاط بود و مادرش، سکینه نام داشت.

رحمان تا پایان سوم راهنمایی درس خواند.

وی از سوی سپاه پاسداران در جبهه حضور یافت. بیست و پنجم فروردین ۱۳۶۵، با سمت تخریب چی در فاو بر اثر انفجار مین شهید شد. مزار او در قطعه ۵۳ بهشت زهرای تهران واقع است.

 

فرازی از وصیت‌نامه شهید رحمان میرزازاده آخوندی

شما اکنون در حال پاسخگوئی به ندای «هل من ناصر حسینی» هستید و آن حضرت در انتظار پاسخ کوبنده شماست.

به تمام فامیل‌ها و کسانی که این وصیت‌نامه بدست آنان می‌رسد وصیت می‌کنم که به هوش باشید و به ریسمان محکم الهی چنگ بزنید و از هم جدا نشوید «وحدت» که رسول خدا (ص) می‌فرماید که صلح میان افراد از نماز و روزه دائم بهتر و برتر است کسانی که وصیت نامه مرا می‌خوانند و یا می‌شنوند به ‌نکات زیر توجه و عمل کنند.

وصیت به جوانان: ای جوانان! مبادا در رختخواب ذلت بمیرید که حسین (ع) در میدان نبرد شهید شد. و ای جوانان مبادا در غفلت بمیرید که علی (ع) در محراب عبادت شهید شد. و مبادا در حال بی‌طرفی بمیرید که علی اکبر در راه اسلام شهید شد.

ای پدر و مادر! مبادا از رفتن فرزندتان به جبهه جلوگیری کنید که فردا در محضر خدا نمی‌توانید جواب زینب (ع) را بدهید که تحمل ۷۲ شهید را نمود.

برادران! استغفار و دعا را از یادتان نبرید که بهترین درمان برای تسکین دردهاست و همیشه به یاد خدا باشید و در راه او قدم بردارید.

و ای خواهر! حجاب سیاه تو کوبنده تر از خون رنگین من است حجابت را حفظ کن.

وصیت به مردم: به مردم وصیت می‌کنم که از فرمایشات رهبر کبیر انقلاب استفاده کامل را کنید چون اول خدا و بعد فرمایشات رهبر کبیر انقلاب بود که این ملت را هدایت کرد و از ظلمات طاغوت به نور اسلام رساند و این فرمایشات رهبر کبیر است که ما را از بیراهه رفتن باز می‌دارد و ما را از حیله‌ها و نیرنگ‌های دشمن نجات داده است و دعاهایمان این باشد که خدا این رهبر را طول عمر عطا فرماید و او را تا انقلاب حضرت مهدی (عج) برای این ملت حفظ فرماید به خویشان پیوستگان توجه کنید و به آنها محبت نمائید تا حساب قیامت برشما آسان گردد،  امر به معروف و نهی از منکر را فراموش نکنید زیرا اثر ترک امر به‌معروف این است که بدترین افراد زمام امور شما را در دست می‌گیرند آنگاه هرقدر شما دعا کنید به هدف اجابت نرسد. صله رحم و جود و بخشش را فراموش نکنید و هیچ‌وقت گناه نکنید و همکار گناهکاران نباشید و از سخت‌ترین شکنجه‌های خدا بترسید خدا شما را بعنوان افراد صالح حفظ کند و شما را توفیق دهد که نام پیغمبر را حفظ کنید.

شما را به خدا می‌سپارم رحمت خدا بر شما باد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *