شهید ذبیح الله عبادی

نام: ذبیح الله

نام خانوادگی: عبادی

نام مادر: اکرم

نام پدر: نصرت

تاریخ تولد: ۱۳۴۹/۳/۳

محل تولد: تروستای سنبل آباد

وضعیت تاهل: مجرد

میزان تحصیلات: تا مقطع راهنمایی

سن: ۱۶ سال

تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۴/۱۸

محل شهادت: مهران

عملیات: کربلای۱

گردان: زهیر

یگان خدمتی: لشکر ۱۰ سیدالشهدا علیه‌السلام

مزار: تهران، بهشت زهرا (س) قطعه۵۳، ردیف۱۷۱، شماره۱۱

شهید ذبیح الله عبادی در سومین روز از سومین ماه بهار ۱۳۴۹، در روستای سنبل آباد قم از روستاهای شهرستان ابهر به دنیا آمد و در همان سنین کودکی به همراه خانواده به تهران مهاجرت نمود. درس خود را تا مقطع راهنمایی ادامه داد و در حین تحصیل وارد شغل خیاطی شد و به کار و تلاش پرداخت.

او در منطقه اسلامشهر عضو بسیج بود و در آنجا نیز فعالیت می کرد. پس از آغاز جنگ تحمیلی درس و کار را رها کرد و در سن ۱۶ سالگی تصمیم گرفت داوطلبانه به جبهه برود. بدین ترتیب از طریق سپاه به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد و در مدت ۱۸ ماه حضور در جبهه ، بعنوان تک تیرانداز به نبرد با دشمن بعثی پرداخت و در این مدت خیلی کم به مرخصی آمد تا سرانجام به آرزوی دیرینه خود رسید و در عملیات کربلای یک در منطقه مهران بر اثر اصابت ترکش خمپاره به ناحیه گردن به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

ایمان به خدا و جهاد در راه او از همه اعمال نزد خدا محبوبتر است. جهادی که خون مومنی ریخته شود و اسبش پی گردد بهترین جهاد است و بهترین گفتار سخنی است که سود داشته باشد. کنون هر ساعتی غم پیشه دارم که روز واپسین در پیشه دارم و ان ساعت خدایا یاری ام ده زغفلت بنده را بیداریم ده درآن ساعت ز شیطانم نگهدار به لطفت نور ایمانم نگهدار چو در جانم نماند زان لقا هوش تو در جانم نکن یادت فراموش هیچ وقت از خداوند متعال غافل نباشید و نماز به پا دارید که نماز ستون دین است و جنگ ما هم برای نماز است و همیشه به یاد خدا باشید و در راه او قدم بردارید و دعا بپا دارید که بهترین درمانها برای تسکین دردها است. اینجانب برای چندمین بار است که در دانشگاهی که درسش ایثار است شرکت کرده ام ، در این دانشگاه مردود شده ام چون خداوند گلچین می کند و خوبان را نزد خود می خواند و به خاطر همین هم شهادت نصیب من نشد و برای آخرین بار هم به جبهه های حق علیه باطل آمدم تا شاید با ریختن خون خودم درخت اسلام را آبیاری کنم ، چون همه ما شامل انا لله و انا الیه راجعون هستیم . روزی به سوی خدا باز خواهیم گشت پس چه بهتر راه خونین را انتخاب کنیم . چرا که خود را پیرو امام حسین (ع) می دانیم ، باید رهرو امام حسین باشیم و حسین گونه زندگی کنیم و حسین گونه به شهادت برسیم.

ای جوانان! مبادا در غفلت بمیرید که علی (ع) در محراب عبادت شهید شد و مبادا بی تفاوت بمیرید که علی اکبر حسین(ع) در راه حسین(ع) و با هدف ، شهید شد. من عاشقانه بسوی جبهه های حق علیه باطل رفتم زیرا که بدنم طاقت سوختن در آتش جهنم را ندارد . چرا که دلباخته و پیرو سرور شهیدان حضرت امام حسین(ع) هستم که فرمود : به درستی که من مرگ را جز سعادت و زندگی با ستمگران را جز ملامت و تلخی و ناگزیری نمی بینم. گر مرد رهم میان خون باید بروم خرم آن روز کزین منزل ویران بروم راحت جان طلبم و ز پی جانان بروم

و لذا به همه بستگان و دوستان و مردم توصیه می کنم اگر می خواهید پیش شهدا و خداوند و پیش حضرت زینب سربلند و در قیامت روسفید باشید و سرتان را بالا بگیرید ، حسین زمان را یاری کنید و مردانه بسوی جبهه حق علیه باطل هجوم آورید و شر کفر جهانی را از سر ایران برطرف سازید و با حضور فعال در صحنه انقلاب اسلامی از جمله بسیج مستضعفان ادامه دهنده راه من و امثال من باشید و نگذارید سلاح شهدا بر زمین بماند.

ای امت شهید پرور اسلام! شما را به خدا قسم نگذارید این قلب تپنده و پیر جماران تنها بماند. شما شعار داده اید، ما اهل کوفه نیستیم امام تنها بماند و باید به این حرف خود عمل کنید و دعا به جان امام و دعا برای پیروزی رزمندگان و دعا برای ظهور امام زمان (عج) کنید و شما را به خدا قسم نگذارید این خون شهیدان پایمال گردد و شما را به خدا قسم نگذارید جبهه ها خالی بماند و صلح بکشد. انشاءاله که پیروزیم. ای مردم شهید پرور! جبهه ها را پر کنید که به گفته امام امت و امام عزیز ، امسال سال پیروزی است و ای مردم از این به بعد توبه کنید که خداوند توبه کسانی را می پذیرد که از روی نادانی کاری انجام دهند و به زودی از آن پشیمان شوند و بازگردند ، اینگونه مردم را خدا می بخشد. خدا دانا و حکیم است اما توبه کسانی قبول نیست که به بدکاری خود ادامه دهند تا آن لحظه که مرگ آنان فرا رسید ، آنگاه بگوئید حالا توبه کردیم. به کسانی که در حال کفر و بی ایمانی از دنیا بروند . برای چنین مردمی عذابی دردناک آماده ساخته ایم.

برادران و خواهرانم! امروز رزمندگان ما حسین گونه می جنگند و حسین گونه به شهادت می رسند . باشد که ما ادامه دهندگان راه واقعی شهدا باشیم و بار خدایا خودت آگاهی که شهادت خواست دل من بوده چون من خودم را قطره ای از دریای بیکران و خیل عظیم شهدا می دانم، این خواسته قلبی دل من بوده است. واما وصیتم به برادران اینست که اسلحه بر زمین افتاده من را بدست گیرند و راه مرا ادامه دهند. گوش به حرفهای ضد انقلاب ندهید که اینها برای آمریکا مزدوری می کنند. پشتیبان امام باشید، مثل مردم کوفه نباشید و امام را تنها نگذارید. در دعاهای کمیل و نمازهای جمعه شرکت کنید که مشت محکمی است بر دهان ضد انقلاب. جانفشانی ها به خاک پای یارم آرزوست وی که یک جان دارم و دردل هزارم آرزوست و از شما پدر و مادر عزیزم میخواهم که مرا حلال کنید و ازهمشهریان حلالیتم را بطلبید و برای من گریه نکنید چون دشمن خوشحال می گردد. انشاءاله خداوند اجرعظیم عنایت بفرماید. دیگر عرضی ندارم بجز حلالیتم از شما.

ذبیح الله عبادی

نمایه محتوا: بازتولید (جمع‌آوری اینترنتی و فضای مجازی)

گالری تصاویر

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن