شهید داوود محسنی دره بیدی

نام : داوود

نام خانوادگی : محسنی دره بیدی

نام مادر :

نام پدر : ابوالفضل

تاریخ تولد : ۱۳۴۶

محل تولد : گرمدره

وضعیت تاهل : –

میزان تحصیلات :

سن : ۱۹ سال

تاریخ شهادت : ۱۳۶۵/۱۰/۲۳

محل شهادت : شلمچه

عملیات: مرحله دوم کربلای۵

یگان خدمتی : لشکر ۱۰ سیدالشهدا علیه السلام

گردان: حضرت علی اکبر(ع)

مزار :

زندگینامه

شهید داود محسنی در گرمدره (توابع کرج) در سال ۱۳۴۶  متولد شد، اوایل انقلاب اسلامی بود که شهید محسنی دوران ابتدایی را سپری کرده و وارد دوره راهنمایی شد. در پیروزی انقلاب اسلامی نقش فعالی داشت چه در پایگاه های بسیج که به فرمان رهبر انقلاب اسلامی در مساجد تشکیل شد و چه در تظاهرات و راهپیمایی ها .

با شروع جنگ تحمیلی داود کلاس دوم راهنمایی بود که تصمیم به رفتن به جبهه را گرفت که همراه جمعی از دوستان به سوی جبهه های نبرد شتافتند. او همان طور که با دشمن اسلام مبارزه می کرد به تحصیل خود ادامه داده و موفق شد که مدرک سوم راهنمایی را بگیرد و سپس به هنرستان رفته و در رشته تراشکاری و قالبسازی مشغول به کار شد.

بعد از مدتی دوباره تصمیم به رفتن به جبهه گرفت و در عملیات والفجر ۸ در منطقه فاو شجاعت های فراوانی از خود نشان داد و در همین عملیات بود که از ناحیه پا مجروح شد. هنوز سلامتی خود را به دست نیاورده بود که مجدداْ به جبهه رفت و در عملیات های متعددی شرکت نمود، تا اینکه در عملیات کربلای ۵  در روز بیست و هشتم دی ماه ۶۵ با نشان دادن شجاعت های فراوانی از خود به درجه رفیع شهادت رسید.

وصیتنامه

بسم الله الرحمن الرحیم

وقاتلوهم حتی لاتکون فتنه و من طلبنی وجدنی و من وجدنی عرفنی و من عرفنی احبنی و من قتلته فعلی دیته فانا دینه. حدیث قدسی

اینجانب با آگاهی کاملی که دارم برای دفاع از اسلام و حیثیت انقلاب اسلامی به فرمان بزرگ رهبر مسلمانان جهان و مرجع عالیقدر حضرت امام خمینی به جبهه های حق علیه باطل شتافتم و امید است که این خون ها نوپای انقلاب اسلامی را باور کنند وشهادت ما موجب آگاهی و رشد فکر جامعه جهانی اسلام گردد.

از شما ملت قهرمان می خواهم که پشتیبان روحانیت مبارز و متعهد به اسلام باشید وبه قول امام عزیزمان این روحانیت است که تاکنون اسلام را زنده نگه داشته است و خواهشی دیگری که دارم از برادران که من را می شناسند که جبهه ها را خالی نگذارند که تا انشاء الله راه کربلا قدس عزیز را هم آزاد کنیم و می خواهم که همیشه در آخر نماز هایتان امام عزیز را دعا کنید.

و سخنی دارم به پدرم

از پدر عزیزم می خواهم که مانند کوهی استوار در برابر دوری من صبر را سپر بلا قرار دهید و از شما می خواهم که در نبودن من عزاداری نکند زیرا که شهادت فیضی عزیز است و هر کس توفیق رسیدن به این منبع کمال را ندارد از شما می خواهم که مرا حلال کنید چون من از اول زندگیم شما را رنجانده ام .

وسخنی با مادر عزیزم دارم

مادر جان می دانم داغ فرزند برای مادر خیلی مشکل است وای من از شما انتظار دارم که مانند بانوی بزرگوار اسلام یعنی حضرت زهرا(س) در برابر مشکلات و داغ فرزندت مقاومت نموده و سکوت را تا حد امکان مراعات کرده تا دشمنان اسلام و منافقین بدانند که در هر زمانی مادرانی شیر زن چون شما پیرو زهرا(س) هستند که فرزندان خود را با افتخار هدیه به اسلام می کنند.

وسخنی دارم با برادر و خواهرم

ای برادر و خواهر شما امید آینده انقلاب هستید و شما وارث خون شهیدان می باشید تا می  توانید با دشمن ظالم و یار مظلوم این گفته حضرت علی(ع) می باشد حرف حق را بگویید اگر چه در ضررتان باشد و از رهبر عظیم الشأن انقلاب پیروی کنید که واقعأ نائب امام زمان می باشد خداوند شما را پیروز بگرداند به امید پیروزی هرچه زودتر رزمندگان والسلام .

پدرم من از شما می خواهم که به فامیلان و دوستان و آشنایان بگویید که مرا حلال کنند و به آنان بگویید که امام و انقلاب را تنها مگذارند و مرا در مقابله قبر حسن صلواتی خاک کنند و یک ماه روزه برای من بگیرید .

مقداری پول به مبلغ ۱۰۰۰۰ریال ۱۰۰تومان به بهروز قلی جانی بدهکارم .

وصیتی دارم به همسرم این یار محبوب

همسرم فقط شما نیستید که شوهرتان به شهادت می رسد از صدر اسلام تا به حال ما الان در زمانی قرار گرفته ایم که باید ظلم و فساد را از این جهان فانی بیرون کنیم و تا موقعی هم که کفر بر سراسر جهان وجود داشته باشد  همچنین جوان هایی دلیر باید به نبرد با آنان روند و اگر خدا قبولشان نمود و در امتحان قبول شدند به اوج ملکوتی پرواز می کنند و شما زنان باید راهشان را ادامه دهید و با صبر و تحملتان مشتی بر دهان دشمن بزنید .

خود می دانی که آنان که شهید می شوند کار حسینی می کنند وآنان که می مانند باید کار زینبی انجام دهند و حال که من شهید شدم شما هیچ نارات نباشی اگر من در این دنیا نتوانستم شوهر خوبی باشم انشاءالله ان دنیا تلاقی شما را می کنم و حال که من شهید شدم منشین در خانه و برو زندگی شیرینی تشکیل بده و من چیزی غیر از اینکه بر سر مزار شهدا آمدی فاتحه ای هم برای من بخوان والسلام .

نمایه محتوا : آرشیو سایت گردان حضرت علی اکبر(ع)

گالری تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *