شهید حسینعلی کلهر

شهید حسینعلی کلهر

نام پدر: رحمت الله

نام مادر: طیبه

تاریخ تولد: ۴/خرداد/۱۳۳۴

محل تولد: شهریار – روستای باباسلمان

تاریخ شهادت: ۱۹/فروردین/۱۳۶۶

محل شهادت: شلمچه – کانال ماهی

عملیات: کربلای ۸

گردان: حضرت زینب(س)

سمت: مسئول تسلیحات گردان

مزار: تهران – بهشت زهرا(س) – قطعه ۲۸ ردیف ۲۵ شماره ۱۸

بازتولید(جمع آوری اینترنتی و فضای مجازی)

 

زندگینامه شهید حسینعلی کلهر

شهید حاج حسینعلی کلهر در تاریخ چهارم خرداد در خانواده‌ای متدین و انقلابی، در روستای باباسلمان شهریار، دیده به جهان گشود.

حسینعلی دوران ابتدایی را در دبستان شهید محمدرضا کلهر فعلی گذراند. سپس به علت از کارافتادگی و بیماری پدر، مجبور به ترک تحصیل شد و از دوازده سالگی سرپرستی و مسئولیت خانواده را برعهده گرفت.

وی در مبارزه علیه رژیم طاغوت فعال بوده و به همراه پسر عمویش سردار شهید حاج یدالله کلهر در تظاهرات ها علیه رژیم ستمشاهی شرکت میکرد؛ در دوران جوانی به شغل آهنگری روی آورد و در سال ۱۳۵۵ ازدواج نمود. از این ازدواج دو پسر و یک دختر به یادگار مانده است.

پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی هر جا که حضور مردم لازم بود در صحنه‌ها حضور فعال داشته و به ندای رهبر کبیر انقلاب لبیک می‌گفت، پس از صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) و تشکیل شوراهای اسلامی روستا از سال ۱۳۵۸ با اصرار و انتخاب مردم روستا عضو شورای اسلامی روستای بابا سلمان شهرستان شهریار شد و به صورت شبانه روزی به مردم روستا خدمت می‌کرد و همچنین عضو شورای پایگاه بسیج محل، عضو هئیت امناء مسجد روستا، عضو انجمن اسلامی روستا و عضو هئیت مدیره صندوق قرض الحسنه روستا نیز بود.

با شروع جنگ تحمیلی، به صورت نیروی بسیجی در چندین نوبت به جبهه های جنگ اعزام شد. در سال۱۳۶۰ در عملیات فتح‌المبین از ناحیه دست بشدت مجروح شد و برای مداوا به یکی از بیمارستانهای قم منتقل گردید.

در سال ۱۳۶۲ برادر کوچکش محمدرضا کلهر و پسرعمه‌اش علیرضا کلهر در عملیات والفجر ۴ در منطقه کردستان عراق به شهادت رسیدند. حسینعلی پیکر برادرش را خودش به خاک سپرد.

در سال ۱۳۶۵ که سال سرنوشت ساز جنگ بود پسر عمویش سردار رشید اسلام شهید حاج یدالله کلهر قائم مقام لشکر ۱۰سیدالشهدا(ع) به شهادت رسید. حسینعلی کلهر نیز پس از مراسم چهلم این شهید والا مقام با سپاهیان حضرت مهدی(عج) دوباره عازم جبهه‌ها شد.

وی در ۱۹ فروردین سال ۱۳۶۶ در عملیات کربلای ۸ در منطقه شلمچه در حالی که حدود ۲ ماه بعد قرار بود به همراه همسرش برای دومین بار عازم سفر حج تمتع باشد دیدار با خدا را به دیدار کعبه ترجیح داد و به شهادت رسید.

شهید حاج حسینعلی کلهر اولین و تنها شهید عضو شورای اسلامی شهرستان شهریار می‌باشد. محمد کلهر از اعضای شورای اسلامی شهرستان شهریار یکی از فرزندان این شهید معظم می باشد.

بازتولید(جمع آوری اینترنتی و فضای مجازی)

 

وصیتنامه شهید حسینعلی کلهر

خدایا، تو را سپاس میگویم که مرا در صف رزمندگان اسلام قرار دادی تا بتوانم با دشمنانت بجنگم.

خدایا، گواه باش که به خاطر حمایت از اسلام و قرآن پای به این راه نهادم نه به خاطر چیز دیگری.

خدایا، بار بزرگی که شهدا با نثار خونشان بر دوش ما نهاده‌اند، بسیار سنگین است. به ما توفیق بده ادامه دهنده راهشان باشیم.

بازتولید(جمع آوری اینترنتی و فضای مجازی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس