شهید ابراهیم جمشیدی میاندشتی

شهید ابراهیم جمشیدی میاندشتی

نام پدر: رضا

نام مادر: فاطمه

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۴۹

محل تولد: ری

وضعیت تاهل: مجرد

تاریخ شهادت: ۱ مرداد ۱۳۶۷

محل شهادت: شلمچه / کرمانشاه – سومار

عملیات:دفاع سراسری

گردان: امام حسن(ع)

مـزار : تهران – بهشت زهرا(س) – قطعه ۴۰ ردیف ۲۱ شماره ۱۲

بازتولید(جمع آوری اینترنتی و فضای مجازی)

 

زندگینامه شهید ابراهیم جمشیدی

شهید ابراهیم جمشیدی در آخرین روز پاییز ۱۳۴۹ در شهر ری دیده به جهان گشود.

پدرش رضا، نگهبان پارک بود و مادرش فاطمه نام داشت.

ابراهیم تا پایان دوره راهنمایی درس خواند و سپس به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت.

او در اولین روز از دومین ماه تابستان ۱۳۶۷، یعنی در واپسین روزهای جنگ، با سمت تک‌تیرانداز در شلمچه هنگام درگیری با گروه‌های ضدانقلاب بر اثر اصابت ترکش به سر، به فیض شهادت رسید. مزار او در بهشت‌زهرای تهران واقع است.

بازتولید(جمع آوری اینترنتی و فضای مجازی)

 

وصیتنامه شهید ابراهیم جمشیدی

بسم الله الرحمن الرحیم

پرودرگارا تو را سپاس گویم که سعادت به میدان نبرد آمدن را نصیب من کردی. الهی تو را شکر که سعادت شهادت را به من عطا کردی. الهی بنده گنهکار هستم تا مرا نیامرزیدی مرا از دنیا مبر. آمین یا رب العالمین

در این لحظه از زمانی که ابر قدرتهای شرق و غرب جهان درصدد این هستند که انقلاب اسلامی ایران را که با ریخته شدن خون صدها هزار پیر و جوان بوجود آمده است که خواری و ذلت بکشند، این حقیر وظیفه شرعی خود دانستم که به میدان نبرد پا بگذارم. با دشمنان اسلام بجنگم و کنج خانه نشستن را بر خود ننگ دانستم و اینکه که این نامه را به یادگار می‌گذارم افتخار می‌کنم که ننگ را رها کردیم و به ندای هل من ناصر ینصرنی لبیک گفتم و بسوی خدا رفتم.

پدر و مادرم شما برای من زحمت زیادی کشیدید و انشاا… اجرش را از خدای تبارک و تعالی بگیرید اما وقتی که پیک سعادت در منزل را زد و به شما گفت که پسرتان ابراهیم سفر بسوی معشوقش کرد، دوست ندارم که بی‌تابی کنید و دشمنان اسلام را شاد کنید و نمی‌گویم گریه نکنید زیرا پیامبر اکرم (ص) وقتی که امام حسین (ع) را به او دادند تا قنداقش را بپیچد گریه کرد و رو به فاطمه زهرا کرد و گفت دخترم و ای علی پسر عمویم بر فرزندتان گریه کنید زیرا حسین در کربلا سر از بدنش جدا می شود.

پس پدرم شما نیز به حسین (ع) گریه کنید و مادرم نیز شما به بچه های حسین گریه کن و بعد برای من گریه کنید و شما ای برادرانم از شما می خواهم که راه مرا و راه سرداران شهید و دیگران را ادامه دهید و نگذارید سلاحم بر زمین بیافتد و با دشمنان اسلام بجنگید.

و شما خواهران عزیز حجاب اسلامی خود را حفظ کنید. پدر و مادرم از طرف من از همه حلالیت بطلبید دیگر عرضی ندارم و وصیت خود را به پایان می رسانم. اما برادران بسیجی و پاسداران حزب الله بر شما این توصیه را دارم که تا وقتی که پرچم مقدس لا اله الا الله و محمد رسول الله (ص) را بر فراز بلند ترین ارتفاعات جهان برافراشته نکرده اید، دست از مبارزه با دشمنان خدا بر ندارید و انتقام خون به ناحق ریخته خواهران و برادران عزیزمان در موشکبارانهای اخیر دشمن گرفته بجنگید و این آرزوی شهیدان اسلام است.

خانواده محترمم در مراسم من از خانم دو عالم فاطمه زهرا سلام الله مصیبت بخوانید و در منزل مراسم با شکوه دعای توسل را برقرار کنید.

ای آشنایان و ای فامیلها مرا حلال کنید و ببخشید و این نکته ها را به تمام کسانی که حاضر در مجلس هستند می‌گویم حرام است که آن سری افراد بی‌تفاوت و ضد ولایت فقیه و روحانیت در مجلس من حضور داشته باشد.

تصاویر وصیتنامه:

بازتولید(جمع آوری اینترنتی و فضای مجازی)

 

اخبار مرتبط با شهید ابراهیم جمشیدی میاندشتی

بر اساس طرح جشن تولد هفتگی شهدا در منزلشان و دیدار با خانواده معزز آنها، رضا مدنی معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد ری با حضور مددکاران در منزل شهید ابراهیم جمشیدی میاندشتی با والدین او دیدار کرد و تولد فرزندشهیدشان را گرامی داشت.

بازتولید(جمع آوری اینترنتی و فضای مجازی)

 

 

 

More To Explore

شهید

شهید

شهدا

شهید محمدرضا محمودی تفرشی

نام: محمدرضا نام خانوادگی: محمودی تفرشی نام مادر: فاطمه نام پدر: حسن تاریخ تولد: ۱۳۴۸/۱۲/۲۵ محل تولد: تهران وضعیت تاهل: مجرد میزان تحصیلات: اول متوسطه (علوم تجربی) سن: ۱۷ سال تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۲/۱۲ محل

خانهدسته‌هاحساب کاربریسبد خرید
جستجو کردن