اولین کنگره ملی سرداران و ۱۲ هزار شهید استان تهران برگزار می‌شود

سردار احمد ذوالقدر از برگزاری اولین کنگره ملی سرداران و ۱۲ هزار شهید استان تهران خبر داد و گفت: کنگره ملی شهدای استان تهران در راستای ترویج فرهنگ شهید و شهادت در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ با حضور شخصیت‌های ملی و کشوری و بیش از یک هزار میهمان در حرم امام خمینی رحمت الله علیه برگزار می‌شود.

ذوالقدر بیان داشت: باید با نگاه ارزشی همه بضاعت‌های خود را برای برگزاری کنگره در طبق اخلاص قرار دهیم و با همه توان در این رویداد وارد شویم، چرا که این یک فرصت ارزشی و انقلابی است و ما باید شأن شهدا و استان تهران را با برگزاری این کنگره به جا بیاوریم.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند دفاع مقدس تاریخ ما را تغذیه می‌کند و همچنین جمله تاریخی امام راحل (ره) که حفظ یک پیروزی از اصل آن واجب تر است، ما باید آثار و خاطرات و محتوای دفاع مقدس را ثبت و ضبط کنیم تا بر غنای آن بیافزاییم.

وی افزود: اولین جلسه کنگره با کمیته‌های داخلی سپاه حضرت سیدالشهدا علیه السلام استان تهران برگزار شده است و از هم اکنون هر کمیته موظف است کارهایی را که به آنان محول شده تا تاریخ برگزاری کنگره به نحو احسنت انجام دهند.

ذوالقدر عنوان داشت: تاکنون تصاویر بیش از هشت هزار شهید در شهرهای مختلف استان تهران و حدود سه میلیون سند هم در عرصه دفاع مقدس مربوط به شهدا جمع آوری شده است و در حوزه کتاب هم هشت جلد کتاب در خصوص شهدا نشر و حدود ۲۰ فیلم کوتاه هم از فرماندهان دفاع مقدس استان تهران از رسانه ملی پخش شده است.

فرمانده سپاه سیدالشهدا بیان داشت: تا کنون حدود ۴۰۰ یادواره شهدا در شهرستان‌های استان تهران برگزار شده است و قرار بر این است تا اردیبهشت سال ۱۴۰۳ حدود ۳۰۰ یادواره شهید دیگر در سطح استان تهران برگزار شود و در ضمن در شش ماهه سال جاری حدود ۴۵۰۰ هزار نفر از خانواده‌های معظم شهدا دیدار نمودند انشاالله بقیه دیدارها هم قبل برگزاری کنگره شهدا انجام خواهد گرفت.


لوگو کنگره ملی شهدای استان تهران
لوگو کنگره ملی شهدای استان تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر شهدا

درباره شهید

مادر مژده بده

درباره شهید سید آیت الله طبائی عقدائی به روایت مادر شهید شبهای جمعه که می شد، سید معمولا می رفت تهران تا در مراسم دعای

درباره شهید

“روح خدا” در “راه خدا”

وقتی وصیتنامه های شهدا را تورق می‌کنیم، درمی‌یابیم که بیشتر آنها گفته اند: امام را تنها نگذارید آری شهدا عاشق امام خمینی بودند و گویی

درباره شهید

محمد؟ یا اسلام محمد؟

درباره شهید سید آیت الله طبایی عقدایی به روایت پدر شهید پسرم در جبهه بود که پسرش به دنیا آمد. وقتی برگشت، خودش اسم “محمد”

درباره شهید

نشانۀ خدا

درباره شهید سید آیت الله طبایی عقدایی به روایت پدر شهید خدا او را در ماه رمضان، ماه مهمانی خودش به ما داد. او برای

خانهدسته‌هاحساب کاربریسبد خرید
جستجو کردن