شهید جعفر کیوانی صدر

شهید جعفر کیوانی صدر

نام پدر: علی اصغر

نام مادر: پروین

تاریخ تولد: ۱۳۴۱/۱/۲

محل تولد: تهران

سن: ۲۶ سال

تاریخ شهادت: ۱۳۶۷/۱/۵

محل شهادت: دربندیخان  /  شاخ شمیران

عملیات: والفجر ۱۰

سمت: نیروی واحد مخابرات

مزار: تهران – بهشت زهرا(س) – قطعه ۲۶ ردیف ۸۶ شماره ۴۸

 

زندگینامه شهید جعفر کیوانی صدر

شهید «جعفر کیوانی صدر» در دومین روز از بهار سال ۱۳۴۱ همزمان با میلاد حضرت علی اکبر«ع» در محله دولاب تهران از مادری مومن و معتقد و در خانواده ای عاشق اهل بیت دیده به جهان گشود. پدرش علی اصغر و مادرش، پروین نام داشت. جعفر تا پایان سوم راهنمایی درس خواند.

محیط زندگی و تربیت خانوادگی، او را فردی مذهبی و عاشق اهل بیت مخصوصا امام حسین«ع» بار آورد بطوری که آتش این عشق پرشور را با شرکت مداوم در «هیئت حسین جان» در کنار دیگر عاشقان حسین«ع» با نوحه سرایی و سینه زنی التیام می بخشید. شرکت در کلاس های درس اخلاق استاد «حاج مجتبی تهرانی» از او جوانی مؤدب، مهربان، مرتب و منظم و مسئولیت پذیر و مورد اعتماد ساخته بود.

جعفر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به عشق امام خمینی«ره» به حراست از دستآوردهای انقلاب پرداخت و با شروع جنگ تحمیلی از سوی سپاه پاسداران به جبهه های دفاع از کیان اسلام و ایران رهسپار شد و در روز پنجم فروردین سال ۱۳۶۷ همزمان با میلاد حضرت علی اکبر«ع» در غرب کشور منطقه شاخ شمیران با سمت نیروهای واحد مخابرات به امام و سرور شهیدش پیوست.

مزار او در بهشت زهرای تهران واقع است.

۳ دیدگاه‌

  1. ناشناس گفت:

    خدا رحمتش کنه خیلی انسان شریفی بود

  2. برادرزاده شهید گفت:

    روز شهادت ایشان مصادف با شب میلاد حضرت علی اکبر ع بود

  3. سعید روشنایی ده گفت:

    چقدر انسان وارسته ای بود. من تواضع ایشان را دیده بودم. واقعا مثال زدنی بود. بنظرم شهدا از بدو تولد شهید بدنیا می آیند شهید زندگی می کنند و شهید از دنیا میروند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *