شهید حسن شاهبختی

شهید حسن شاهبختی

نام پدر: محمدباقر

نام مادر: سیده زهرا

تاریخ ولادت: ۱۳۳۹/۹/۶

محل ولادت: کرج – اشتهارد

سن: ۲۷ سال

تاریخ شهادت: ۱۳۶۶/۱/۲۳

محل شهادت: شلمچه      

عملیات: کربلای ۸

گردان: نامشخص

مزار: اشتهارد – امامزاده ام کبری

 

زندگینامه شهید حسن شاهبختی

شهید حسن شاه بختی سال ۱۳۳۹، در اشتهارد کرج چشم به جهان گشود. پدرش محمدباقر؛ بنا بود و مادرش سیده زهرا نام داشت.

حسن بعد از اتمام تحصیلات و اخذ مدرک دیپلم برای ادامه تحصیلات به حوزه علمیه قم رفت و سپس به تربیت معلم تهران رفت و پس از اخذ مدرک فوق دیپلم رشته دینی و عربی وارد آموزش و پرورش شده و در مدرسه ۲۲ بهمن مهرشهر و مدرسه راهنمایی فتح مشغول به خدمت شد.

وی با توجه به علاقه فراوان و رشته تحصیلی‌اش ارتباط زیادی با حوزه علمیه داشت و در حوزه همراه با دوستانش کلاس‌های قرآنی و مذهبی ویژه نونهالان برگزار می‌کردند. برخی از همین همکاران بنیانگذاران و فعالان انجمن اسلامی نیز بودند.

او در سال ۱۳۶۱ ازدواج کرد که حاصل ازدواجش یک پسر و یک دختر است.

او که به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافته بود، از همان آغاز جنگ هر موقعیتی که پیدا می‌کرد به جبهه می‌رفت. وی در مجموع حدود دو سال و هفت ماه در جبهه حضور داشت.

سال ۶۵ به همراه پدر و برادر کوچکترش به جبهه رفته بود که برادر به شهادت رسید و ایشان از ناحیه کتف مجروح شد. پس از گذشت سه ماه از شهادت برادر به مشهد مشرف شد و پس از زیارت مرقد مطهر حضرت امام رضا(ع) به جبهه برگشته و در تاریخ ۲۳/۱/۶۶ پس از انفجار خمپاره در چند قدمی اش و اصابت ترکش به ناحیه سر در منطقه شرق بصره به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. به گفتۀ همرزمانش او همیشه آرزو داشت از ناحیه سر به شهادت برسد.

 

وصیتنامه شهید حسن شاه بختی

سلام علیکم

با سلام و درود بر امام زمان و شهداء و اولیاءا… و سلام به پدر و مادر عزیزم و به همه اهل خانه.

اگر شهید شدم مرا حلال کنید و از دعای خیر مرا فراموش نکنید.

خدا را فراموش نکنید.

اگر امکان دارد مرا جلوی درب مدرسه دفن کنید تا زیر پای دانش‌آموزان عزیزم را که قلب‌های صافشان معدن حب و عشق خدا و اسلام است ببوسم. و از همه آنها و همکارانم برایم حلالیت بطلبید.

خدا را سپاس می‌گویم که نعمت جمهوری اسلامی و بودن در این زمان و قرار گرفتن در خط توحید را به ما عنایت فرمود. از او می‌خواهم پیوسته ما را در صراط مستقیم هدایت فرماید و از مجاهدین راهش قرار دهد. خداوندا، خانواده مرا بخصوص پدر و مادر مرا ببخش و بیامرز و از صالحین قرارشان بده.

خدایا، امت ما را و بالاخص مردم شهیدپرور شهرم، دوستان و آشنایان مرا به استقامت، ایمان و پایداری، شجاعت و شهامت و ایثارشان بیفزا.

و خدایا، در روزی که پنهان‌ها آشکار می‌گردد، ما را رو سفید و سربلند بگردان.

خداحافظ امام و امت

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن